קידום אתרים - מקצוע טוב לעתיד

 

קידום אתרים הוא לא עוד נישה קטנה בתחום האינטרנט הוא ענף מרכזי המשתלט על האינטרנט וללא הערוץ של קידום אתרים באתר, יהיה תוהו -ובוהו על פני הרשת. הצורך בפלטפורמה של קידום אתרים ברשת הינה פועל יוצא של ריבוי אתרים מצב נתון וכן היכולת של הרשת לקלוט עוד ועוד אתרים על בסיס יומי. מרקום

 

מהו תפקידו של מקדם אתרים (או כפי שנקרא איש קידום אתרים מקצועי - מומחה SEO)?

קידום אתרים הוא בעצם פעולת שיווק של אתר או פרסום של אתר או חשיפת היתרונות שלו והרלוונטיות שלו על פני אתרים מתחים בפני מנועי החיפוש. הכוח הנמצא אצל מנועי החיפוש ברשת הוא כוח עצום. מנועי החיפוש הם בעצם אלו שמחליטים לאילו אתרים להפנות גולשים וזה בעצם חורץ את גורלם של האתרים ברשת (לטוב או לרע). קידום אתרים במנועי החיפוש גוגל ישראל, כאשר מדובר על אתרים בעברית או על אתרים הפונים לציבור הישראלי, בא להבטיח ציבור גולשים לאתר לא משנה אם זה אתר חדשות, אתם קצועי, אתר בידור ופנאי, אתר מסחרי ועוד. כל אתר מתבסס על מודל של גולשים אשר תמורת החשיפה שלהם - המפרסמים ישלמו את מיטב כספם ו/או גולשים אשר דרך האתר יחשפו למוצרים, שירותים ורעיונות אותם חברה או ארגון מנסים לקדם. בכדי לקדם מודל עסקי זה או אחר באמצעות האינטרנט יש צורך במערך קידום אתרים   מקצועי.

 

היכן לומדים קידום אתרים?

הצורך החיוני של כל מנהלי ובעלי האתרים,מכל הסוגים השונים, בפתרונות מתקדמים של קידום אתרים, הוליד תחום עיסוק חדש שנקרא - מקדמי אתרים וכן יועצי קידום אתרים באינטרנט. מדובר על תחום עיסוק רווחי, מאתגר ואף מעניין עבור צעירים שאוהבים לגלוש ובקיעים בפלטפורמה האינטרנטית ובסביבת מחשב בכלל. ישנם אף צעירים אשר מצליחים ללמוד בגפם את רזי המקצוע של קידום אתרים באינטרנט באמצעות מאמרים הזמינים באתר, ספרים, חוברות הדרכה וכן מתוך מידע מפורומים מקצועיים בתחום האינטרנט וכן מכנסים וימי עיון. אבל רוב העוסקים במלאכת קידום אתרים הינם כאלה אשר למדו לפחות קורס אחד בסיסי של קידום אתרים. יש כיום מספר מוסדות לימודים והכשרה אשר מלמדים את התחום של קידום  אתרים באינטרנט. המוסדות הללו הינם מוסדות המוכרים על ידי הועדה למלגות לחיילים משוחררים כך שהן מהוות פיתרון אידיאלי לצעירים אשר מבקשים להשתלב בשוק העבודה ובסביבה האינטרנטית בפרק זמן קצר.


איך ניתן לחדור לשוק העבודה בתחום של קידום אתרים?

לאחר לימודי קידום אתרים, הן לימודים עיוניים והן לימודים מעשיים, אפשר להתחיל לשלוח קורות חיים לחברות העוסקות במתן פתרונות של קידום אתרים עבור חברות. את החברות הללו ניתן למצוא דרך מדריך טלפונים עסקי וכמובן - דרך האינטרנט. כמו כן, ישנן חברות אשר מנהלות אתרים או פורטלים גדולים והן מעסיקות אנשי קידום אתרים לעבודה אצלם כך שניתן גם להתחיל לעבוד ישירות עבור אתר או פורטל. כמו כן, מי שלמד את רזי התחום של קידום אתרים ויודע שהוא מספיק משופשף ובשל להתחיל לעבוד יכול להציע את שירותיו לחברות וארגונים כמקדם אתרים חיצוני "פרילאנס".

 

הביקוש למומחי קידום אתרים הוא בשיאו מזה כמה שנים ועל פי התחזית, הביקוש רק יעלה עם השנים לאור הצטרפותם של עוד ועוד אתרים לרשת כך שאם עדיין לא בחרתם כיוון - אולי תחשבו על קידום אתרים?